týdenní kurz

Kurz windsurfingu pro úplné začátečníky i pokročilé

Výuka windsurfingu s instruktorem v menší skupině, vyjížďky na mořských kajacích a fitness aktivity. Výlety na kolech a turistika do hor.

TERMÍN: 15.-22. července a 22.-29. července 2023

Zahájení kurzu 15.7. večer – příjezd do kempu, sportovní aktivity začínají 16.7., poslední program je 21.7. večer.

Zahájení kurzu 22.7. večer – příjezd do kempu, sportovní aktivity začínají 23.7., poslední program je 28.7. večer.

LOKALITA: Itálie – Lago di Garda, oblast u městečka Torbole. Největší italské jezero poskytuje nejlepší podmínky pro windsurfing. Na Gardu se sjíždějí windsurfeři z celé Evropy. Podmínky jsou ale vhodné i pro úplné začátečníky. Garda je také ideální jezero pro báječné výlety na seakajacích.

NAŠE ZÁKLADNA: Základna našeho kurzu je u půjčovny windsurfingového materiálu: surfsegnana Na této pláži také budeme windsurfovat a vyrážet na kajakářské tripy.

VYBAVENÍ: velmi kvalitní windsurfingové prkna a plachty využijeme z půjčovny surf Segnana. Je zde široký výběr pro začátečníky i pro pokročilé. K dispozici budeme mít čtyři sea-kajaky od německého výrobce Prijon. V případě nepřízně počasí si kajak můžete zavřít špricdekou. Případné poškození windsurfingového vybavení si každý účastník kurzu řeší vlastní cestou. (ideální je mít pojištění)

UBYTOVÁNÍ: ve vlastní režii (každý si rezervuje ubytování sám) Doporučujeme camp Arco Lido – je nejblíže k místu, kde budeme jezdit. Skvělou volbou je také kemp Maroadi. V okolí je spoustu dalšího zajímavého ubytování a to v krátké docházkové vzdálenosti.

STRAVA: je individuální, u pláže je dostatek restaurací a stánků s rychlým občerstvením, v docházkové vzdálenosti je obchod LIDL.

DOPRAVA: individuální.

CENA:

Windsurfingový kurz 6 dní 10 500 Kč za osobu.

Windsurfingový kurz 5 dní 8 900 Kč za osobu.

Windsurfingový kurz 5 dní pro dvě osoby 12 900 Kč, dva lidé se střídají na jednom windsurf. vybavení.

Windsurfingový kurz 3 dny 6 600 Kč za osobu.

V průběhu vašeho týdne můžete vybrat libovolné dny, kdy využijete váš windsurfingový kurz.

Cena zahrnuje: (kompletní windsurfingový materiál včetně vesty, instruktora, pro pokročilé surfaře – trapéz není v ceně, ale lze si jej na místě zapůjčit) Trénink a výlety na mořských kajacích. Možnost zařadit se do kondičních aktivit (ranní a večerní cvičení) Možnost využít paddleboardy a další sportovní materiál. (např. spikeball nebo kanjam) Windsurfing je vhodný i pro děti od 12-ti let.

Windsurfingový kurz s vlastním materiálem 6 dní 6000 Kč za osobu.

Pouze půjčovné windsurfingového vybavení z půjčovny surfsegnana (bez výuky) – 5% z ceníku.

Fitness kurz- 3200 Kč/týden – pro ty, kteří nechtějí zápolit s plachtou a prknem

Ranní cvičení je základ. A poté večerní cvičení: pilates, jóga nebo kondiční trénink. Můžete se zapojit do tréninku na seakajacích a vyrazit na kajaku na výlet. K dispozici také budeme mít paddleboardy a další sportovní materiál. (např. spikeball nebo kanjam) Budeme pro vás mít připravenou karimatku a všechny potřebné cvičební pomůcky. Fitness aktivity povede Tereza Schwarzerová – cvičitelka pilates.

Proč zvolit náš kurz?

Protože tohle je opravdu našláplý kurz, který nikde jinde nenajdete. windsurfing – seakajaky, kondiční cvičení. Čeká vás pohodové sportování v příjemném prostředí. Věříme, že se u všech našich aktivit budete usmívat!

Vybraná lokalita nabízí ideální podmínky jak pro úplné začátečníky, tak pokročilé jezdce. Výuka bude strukturovaná vždy do teorie (oprava chyb + nová teorie) následované praxí na vodě. Začneme od úplných začátků – teorie větru, popisu materiálu, odkud se dostaneme k základnímu řízení plováku a základní otočce. Po osvojení si těchto dovedností se naučíme standardní otočku proti větru – réčko, a následně jízdu na zadní vítr. Ti, kteří i toto zvládnou, se přesunou na halzu. S mírně pokročilými jezdci budeme kromě pilování základních obratů ladit i manipulaci s materiálem, plážový start a jízdu v trapézu.

Pokud se v řadách účastníků ocitnou i zkušenější jezdci, za což budeme moc rádi, máme bohatý program i pro ně – zde přichází na řadu rozjezd do skluzu, nástup do poutek, vodní start, helikoptéra a pro ty hodně zkušené powerhalza, duck jibe a pro zájemce samozřejmě přednáška o strojení materiálu. Windsurfing je krásný sport se spoustou témat, která vystačí na mnohem déle než jeden týden – my se pokusíme z toho týdne vytěžit co nejvíce.

Těší se na vás Jan Schwarzer, Martin Kubica a Tereza Schwarzerová. Přihlásit se můžete pomocí formuláře pod fotogalerií.