týdenní kurz

Kurz windsurfingu pro úplné začátečníky i pokročilé

Výuka windsurfingu s instruktorem v menší skupině, výuka a samostatné vyjížďky na mořských kajacích. Seakajak je stabilní plavidlo, které si zamilujete. Jízda je efektivní, nenadřete se, seakajak drží skvěle směr.

TERMÍN: 6.-13. srpna a 13.-20. srpna 2022

Zahájení kurzu 6.8. večer – lehký seznamovací večírek, pravděpodobně proběhne i první teorie, samotné ježdění začíná 7.8., poslední program ws a kajaků je 12.8. večer. Možnost zdarma zapůjčení windsurfingového vybavení pro volné ježdění bez instruktora na 13.8.

Zahájení kurzu 13.8. večer – lehký seznamovací večírek, pravděpodobně proběhne i první teorie, samotné ježdění začíná 14.8., poslední program ws a kajaků je 19.8. večer. Možnost zdarma zapůjčení windsurfingového vybavení pro volné ježdění bez instruktora na 20.8.

LOKALITA: Itálie – Lago di Garda, oblast u městečka Torbole. Největší italské jezero poskytuje nejlepší podmínky pro windsurfing. Na Gardu se sjíždějí windsurfeři z celé Evropy. Podmínky jsou ale vhodné i pro úplné začátečníky. Garda je také ideální jezero pro báječné výlety na seakajacích.

NAŠE ZÁKLADNA: Základna našeho kurzu je u půjčovny windsurfingového materiálu: surfsegnana.it Na této pláži také budeme windsurfovat a vyrážet na kajakářské tripy.

VYBAVENÍ: velmi kvalitní windsurfingové prkna a plachty využijeme z půjčovny surf Segnana. Je zde široký výběr pro začátečníky i pro pokročilé. Dále budou k dispozici prkna a windfoily od skvělého českého výrobce KlimesBoards. klimesboards.cz K dispozici budeme mít čtyři sea-kajaky od německého výrobce Prijon. V případě nepřízně počasí si kajak můžete zavřít špricdekou. Případné poškození windsurfingového vybavení si každý účastník kurzu řeší vlastní cestou.

UBYTOVÁNÍ: ve vlastní režii (každý si rezervuje ubytování sám) Doporučujeme camp Arco Lido – je nejblíže k místu, kde budeme jezdit. Skvělou volbou je camp Maroadi – také je velmi blízko campingmaroadi.it Nebo např. apartmány v campu Maroadi. okolí je spoustu dalšího zajímavého ubytování a to v krátké docházkové vzdálenosti.

STRAVA: je individuální, u pláže je dostatek restaurací a stánků s rychlým občerstvením, v docházkové vzdálenosti je obchod LIDL.

DOPRAVA: individuální.

CENA: Windsurfingový kurz dospělý 7400 Kč za osobu na týden.

Cena zahrnuje: (kompletní windsurfingový materiál včetně vesty, instruktora, úrazové pojištění, pro pokročilé surfaře – trapéz není v ceně, ale lze si jej na místě zapůjčit) Trénink a výlety na mořských kajacích. Možnost zařadit se do kondičních aktivit (ranní a večerní cvičení) Možnost využít paddleboardy a další sportovní materiál. (např. spikeball nebo kanjam)

Windsurfingový kurz pro dospělého 1,5h tréninku denně – 3400 Kč/os

Určeno např. pro maminky (i tatínky), které se musí skoro celý den starat o své děti. Zde není záruka, že se něco naučíte.. :-)

Cena zahrnuje: (kompletní windsurfingový materiál včetně vesty, instruktora, úrazové pojištění, max. 1,5h denně tréninku na ws – určíme si čas v podvečer, kdy se bude jezdit). Trénink a výlety na mořských kajacích. Možnost zařadit se do kondičních aktivit (ranní a večerní cvičení) Možnost využít paddleboardy a další sportovní materiál. (např. spikeball nebo kanjam)

Windsurfingový kurz dítě 12-17let – 4900 Kč za osobu na týden

Cena zahrnuje: Kompletní windsurfingový materiál včetně vesty, instruktora, úrazové pojištění. Trénink a výlety na mořských kajacích. Možnost zařadit se do kondičních aktivit (ranní a večerní cvičení) Možnost využít paddleboardy a další sportovní materiál. (např. spikeball nebo kanjam)

Fitness kurz- 3200 Kč/týden

Ranní cvičení je základ. A poté večerní cvičení: pilates, jóga nebo kondiční trénink. Můžete se zapojit do tréninku na seakajacích a vyrazit na kajaku na výlet. K dispozici také budeme mít paddleboardy a další sportovní materiál. (např. spikeball nebo kanjam) Budeme pro vás mít připravenou karimatku a všechny potřebné cvičební pomůcky. Fitness aktivity povede Tereza Schwarzerová – cvičitelka pilates.

Proč zvolit náš kurz?

Protože tohle je opravdu našláplý kurz, který nikde jinde nenajdete. windsurfing – seakajaky, kondiční cvičení. Čeká vás pohodové sportování v příjemném prostředí. Věříme, že se u všech našich aktivit budete usmívat!

Vybraná lokalita nabízí ideální podmínky jak pro úplné začátečníky, tak pokročilé jezdce. Výuka bude strukturovaná vždy do teorie (oprava chyb + nová teorie) následované praxí na vodě. Začneme od úplných začátků – teorie větru, popisu materiálu, odkud se dostaneme k základnímu řízení plováku a základní otočce. Po osvojení si těchto dovedností se naučíme standardní otočku proti větru – réčko, a následně jízdu na zadní vítr. Ti, kteří i toto zvládnou, se přesunou na halzu. S mírně pokročilými jezdci budeme kromě pilování základních obratů ladit i manipulaci s materiálem, plážový start a jízdu v trapézu.

Pokud se v řadách účastníků ocitnou i zkušenější jezdci, za což budeme moc rádi, máme bohatý program i pro ně – zde přichází na řadu rozjezd do skluzu, nástup do poutek, vodní start, helikoptéra a pro ty hodně zkušené powerhalza, duck jibe a pro zájemce samozřejmě přednáška o strojení materiálu. Windsurfing je krásný sport se spoustou témat, která vystačí na mnohem déle než jeden týden – my se pokusíme z toho týdne vytěžit co nejvíce.

Těší se na vás Kryštof Kadlec a Jan Schwarzer.

KURZ VEDE

Jan Schwarzer
Jan Schwarzer

Absolvent FTVS, učitel tělesné výchovy na VŠ, je odborníkem přes netradiční sporty. Provozuje eshop netradicnisporty.cz

schwarzer.jan@gmail.com

+420 604 278 265